Reklama

Strona internetowa AWF Poznań zaatakowana przez islamskich hakerów?

W poniedziałek późnym wieczorem oficjalna strona internetowa poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego nie działała.

O sprawie poinformowali nas czytelnicy. - Zhakowano stronę AWF Poznań. Strona AWF-u została przejęta - pisali. Zamiast strony głównej uczelni na portalu wyświetlał się komunikat o tym, że strona należy do hakera, który twierdzi, że nie ma Boga, a jest jedynie Allah, którego prorokiem jest Mohammad.

Do naszej redakcji dotarły głosy o obawach o bezpieczeństwo studentów. - Studenci uczelni obawiają się ostrzeżenia przed atakiem z uwagi na okres przedświąteczny i sytuację, która panuje obecnie w Europie. Proszę o jakąkolwiek interwencje by sprawdzić, czy to jakiś żart, czy jest jakieś zagrożenie z uwagi na to, iż uczelnia to duże skupisko ludzi - napisał do nas czytelnik.

Uczelnia wystosowało komunikat w tej sprawie: Incydent miał miejsce wczoraj ok. 22.00. Po niespełna godzinie usunięto jego skutki i kilka minut po g. 23 została przywrócona pełna funkcjonalność serwisu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do podmiany głównej strony serwisu z pominięciem wszystkich pozostałych podstron i zawartych w nich treściach. Jednocześnie informujemy, że zaatakowany serwis nie ma bezpośrednich powiązań z innymi systemami informatycznymi Uczelni i nie zostały pobrane żadne dane osobowe ani inne informacje, które nie byłyby publicznie prezentowane na stronie głównej Uczelni. Dzisiejszy tzw. "atak" na serwis www to zwykły akt wandalizmu. Użyto do niego dostępnych skryptów używanych w tego typu incydentach.

Nie jest to pierwszy atak hakerski na stronę internetową poznańskiej uczelni. W lutym ubiegłego roku hakerzy z Tunezji podpisujący się jako "Fallaga Team" zaatakowali stronę Politechniki Poznańskiej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro