Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -7
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-3°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1008 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI

Anatomiczna wystawa BODY WORLDS w Poznaniu czynna tylko do 21 stycznia 2018 r.

REKLAMA
wtorek, 12.12.2017 r.
godz. 10.00
REKLAMA | wtorek, 12.12.2017 r., godz. 10.00
Anatomiczna wystawa BODY WORLDS w Poznaniu czynna tylko do 21 stycznia 2018 r.

Tę niezwykłą najliczniej odwiedzaną wystawę świata można zwiedzać w GALERII PESTKA tylko do 21 stycznia!

BODY WORLDS jest pierwszą publiczną ekspozycją dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 45 milionów odwiedzających na całym świecie! Wystawy autorstwa dr Guntera von Hagens od ponad 20 lat wzbudzają ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawiają. Do grona zachwyconych widzów należą największe gwiazdy światowego formatu takie jak: Steffi Graf, Jean-Paul Gaultier,  Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman. To między innymi na wystawie BODY WORLDS rozgrywa się jedna z kluczowych akcji filmu o przygodach brytyjskiego agenta służb specjalnych Jamesa Bonda - Casino Royale!
BODY WORLDS – VITAL celebruje potencjał ludzkiego ciała w ruchu poprzez estetyczną prezentację jego nieskazitelnej formy i złożonych funkcji. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na tej wystawie, a jest ich aż ponad 160 są prawdziwe. Pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu, gdzie prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji. Dzięki właśnie temu innowacyjnemu procesowi, który został wynaleziony i opatentowany przez dr Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu. Wystawa ukazuje zwiedzającym jak finezyjne jest nasze ciało, jak jest czułe oraz wrażliwe.

„Ekspozycja BODY WORLDS – VITAL, którą prezentujemy w Poznaniu, kładzie bardzo duży nacisk na edukację. Pokazuje, jak działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe i bada sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób. Umożliwia odwiedzającym odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii i zdrowia poprzez serie plastynatów całych ciał, poszczególnych narządów i przeźroczystych plastrów ciała. Wszystko to daje kompletny obraz sposobu działania organizmu człowieka i w rezultacie inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie” – powiedziała Ewa Król-Bednarczyk, rzecznik prasowy wystawy.

Na wystawie BODY WORLDS w Poznaniu, odbywają się również inspirujące wydarzenia. Na początku grudnia odbył się DZIEŃ DLA NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH. Członkowie POLSKIEGO ZWIĄZKU NIEWIDOMYCH – Okręg Wielkopolski, mieli okazję i zapewne jedyną taką szansę w życiu aby poznać prawdzie ludzkie anatomiczne eksponaty poprzez dotyk. Kolejne godne uwagi wydarzenie jakie jest organizowane to DZIEŃ SENIORA. W każdy wtorek począwszy od 12 grudnia do 16 stycznia 2018 r. (włącznie), wystawa BODY WORLDS ZAPRASZA wszystkich SENIORÓW (powyżej 65 roku życia), oferując im bilety w promocyjnej cenie 30 zł za osobę.

Organizatorzy zadbali również o promocyjne bilety dla rodzin oraz specjalną ofertę dla placówek szkolnych - w której bilety są dostępne w cenie od 25 zł za ucznia. Zwiedzający mają także możliwość skorzystania z dodatkowej usługi – przewodnika. W celu uzyskania większej ilości  informacji na temat wystawy, specjalnych wydarzeń oraz biletów zapraszamy na www.bodyworlds.pl.

 

Reklama