Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak zostanie prezydentem w I turze wyborów?

Nadzieję na taki wynik daje obecnemu prezydentowi nowy sondaż opublikowany przez Głos Wielkopolski.

Sondaż przygotowany przez Ibris dla Głosu Wielkopolskiego pokazuje, że Jacek Jaśkowiak może liczyć na 48,6% głosów mieszkańców naszego miasta. Do drugiej tury wszedłby także Tadeusz Zysk, prawdopodobny kandydat PiS z wynikiem 20,5%. Kolejne miejsca zajmowaliby Tomasz Lewandowski z Lewicy (ponad 10% głosów), Katarzyna Kierzek-Koperska z Nowoczesnej (ponad 4%), kandydat Kukiz ’15 (prawie 3%) oraz Dorota Bonk-Hammermeister z Prawa do Miasta (ponad 2%). Głos Wielkopolski sugeruje, że w przypadku zjednoczenia się opozycji, Jacek Jaśkowiak mógłby liczyć na ponad 50% głosów już w pierwszej turze, co dałoby mu zwycięstwo bez konieczności udziału w drugiej turze wyborów.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Nie jest to jednak jedyny sondaż opublikowany przez Głos Wielkopolski. W piątek gazeta przedstawiła inny sondaż, przygotowany przez Centrum Badań Stosowanych Ultex Ankieter, z którego wynikało, że w pierwszej turze wyborów Jacek Jaśkowiak mógłby liczyć na 34,6% głosów mieszkańców. W drugiej turze miałby się zmierzyć z posłem Bartłomiejem Wróblewskim z Prawa i Sprawiedliwości, a nie z Tadeuszem Zyskiem. Wróblewski otrzymałby 21,5% głosów poznaniaków w pierwszej turze. Jak wyglądałyby wyniki drugiej tury wyborów? Jacek Jaśkowiak uzyskałby 39,9% głosów, a Bartłomiej Wróblewski 27,5%. Ponad 30% ankietowanych stwierdziło, że nie zagłosowałoby na żadnego z nich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
13.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro