Reklama
Reklama

Tęsknicie za śniegiem? Małe szanse na białe święta

fot. Kamil
fot. Kamil

Choć w niedzielę wieczorem w Poznaniu intensywnie padał śnieg, w poniedziałkowy poranek nic z tych opadów nie zostało. W najbliższych dniach śniegu w naszym mieście nie zobaczymy.

Niedzielny wieczór przyniósł pierwsze konkretniejsze w tym sezonie opady śniegu w stolicy Wielkopolski. Na drogi wyjechały pojazdy służące do odśnieżania znajdujące się pod pieczą Zarządu Dróg Miejskich. Wraz z opadami do miasta napłynęło jednak cieplejsze powietrze, a tym samym biały puch w ekspresowym tempie zniknął.

Nie mamy dobrych wieści dla miłośników śniegu. W najbliższych dniach jedyne opady, z jakimi możemy mieć do czynienia, to opady deszczu. Jedynie w środę termometry mogą pokazywać delikatnie poniżej 0 stopni Celsjusza, a w pozostałych dniach będzie "na plusie".

Co ze świętami? Ze wstępnych prognoz wynika, że w Poznaniu jedynie w Wigilię możemy liczyć na ujemne temperatury. W sobotę, 23 grudnia, a także w Wigilię mogą się pojawić delikatne opady śniegu, ale puch szybko będzie się topić. W Boże Narodzenie i drugi dzień świąt termometry pokażą bowiem kilka stopni Celsjusza powyżej zera. Opady śniegu zamienią się więc w opady deszczu.

Wciąż jednak można mieć nadzieję na białe święta. Dwa tygodnie to w prognozie pogody bardzo długo i dlatego wiele może się jeszcze zmienić.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro