Reklama
Reklama

Na Świętym Marcinie trwają prace pod ziemią. Inwestycja idzie zgodnie z planem- zapewniają urzędnicy

Przebudowa ulicy św. Marcin prowadzona jest zgodnie z harmonogramem. Jak zapewniają urzędnicy do tej pory nie napotkano na poważne utrudnienia, choć chwilowe zwolnienie tempa prac zaniepokoiło mieszkańców.

Zakończone zostały już roboty związane z przebudową kanalizacji sanitarnej przy skrzyżowaniu ulicy Święty Marcin z ulicą Ratajczaka. Teraz prace prawdopodobnie będą prowadzone bliżej ul. Gwarnej. Na obecnym etapie rozwiązywane są również połączenia elektroenergetyczne i ciepłownicze. Wszystkie prace związane z tą infrastrukturą podziemną powinny zakończyć się na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku. Tak żeby można przystąpić już do budowy torowiska, przygotowania budowy pod jezdnię oraz infrastrukturę nawierzchniową - tłumaczy Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Zgodnie z planem już we wrześniu przez plac budowy przejeżdżać ma tramwaj. Jednak mieszkańcy zaczęli się niepokoić, czy na pewno terminy zostaną dotrzymane. Prace ruszyły dużym tempem. Później otrzymaliśmy niepokojące informacje od mieszkańców, szczególnie tych, którzy to wszystko widzą z okna, że na ul. Święty Marcin prace stanęły - mówi Mirosława Halilović, Rada Osiedla Stare Miasto.

Urzędnicy uspokajają. Wykonawca ma obowiązek wykonać dokumentację projektową wykonawczą - czyli tę szczegółową dokumentację, która umożliwi prowadzenie prac. Aby to zrobić musi mieć dostęp do placu budowy, musi móc przekopywać, kontrolować te fragmenty, które uzna za jakieś wątpliwe - tłumaczy Śledziejowski.

Według harmonogramu pierwszy etap Projektu Centrum ma się zakończyć na początku 2019 roku. Niedługo potem rozpocznie się kolejny. To będzie przebudowa skrzyżowania al. Niepodległości - Święty Marcin, gdzie będzie powstawał między innymi prawoskręt tramwajowy z ulicy Towarowej w ul. Św. Marcin. Będzie to robione w kierunku ulicy Gwarnej, czyli tego miejsca, gdzie się kończy obecna inwestycja - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Cały czas trwają konsultacje dotyczące realizacji drugiego etapu Projektu Centrum. Najbliższe spotkanie dla mieszkańców odbędzie się we wtorek w Urzędzie Miasta - informowaliśmy o tym tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
36.68 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro