Reklama
Reklama

Komunikacyjna rewolucja na Łazarzu coraz bliżej

Za tydzień rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące przyszłości organizacji ruchu na Łazarzu.

15 grudnia Zarząd Dróg Miejskich zaprezentuje szczegóły koncepcji zmian komunikacyjnych na Łazarzu. - Uspokojenie ruchu, uporządkowanie parkowania i uczynienie ulic Łazarza bardziej przyjaznymi mieszkańcom to najważniejsze cele wielowariantowej koncepcji organizacji ruchu dla tej dzielnicy. Obejmuje ona zmianę kierunków ruchu na wybranych odcinkach łazarskich ulic, ograniczenie prędkości do 30km/h i wyłączenie niektórych fragmentów z ruchu kołowego. W połączeniu z rewitalizacją Rynku Łazarskiego i wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania zmiany te mają szansę wydatnie podnieść jakość życia mieszkańców Łazarza - wyjaśniają drogowcy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Koncepcja obejmuje 3 warianty, nad którymi będą dyskutować specjaliści i mieszkańcy. ZDM zapewnia, że na etapie konsultacji projekt może być jeszcze zmieniany i poprawiany. Wiadomo już, że konsultacje potrwają do końca stycznia 2018 roku, a w ich ramach zorganizowane zostaną spotkania dla mieszkańców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro