Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0
Reklama

Zaginiona 14-latka odnaleziona po… pościgu

KaT
piątek, 8.12.2017 r.
godz. 12.49
KaT | piątek, 8.12.2017 r., godz. 12.49
Zaginiona 14-latka odnaleziona po… pościgu
fot. Policja

Nietypowy finał poszukiwań zaginionej Patrycji z Rawicza.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

We wtorek pisaliśmy o zaginięciu 14-latki, która wyszła z domu do szkoły i z niej nie wróciła. Poszukiwania mieszkanki Rawicza rozpoczęła policja. Jak tłumaczą policjanci z Rawicza, szybko ustalono, że dziewczyna przebywa w towarzystwie 32-latka, którego poznała w internecie, a także, że poruszają się Mercedesem, w którego posiadanie 32-latek wszedł w wyniku przestępstwa. Policjanci ustalili, że nastolatka przebywa w towarzystwie mężczyzny dobrowolnie.

- Zarówno mężczyzna jak i dziewczyna mieli świadomość, że są poszukiwani przez policję, ponieważ stale zmieniali miejsce swojego pobytu. 7 grudnia około 19.10 w rejonie autostrady A2 rawiccy kryminalni wsparci policjantami ze Zgierza przystąpili do zatrzymania Mercedesa, w którym podróżowała dziewczyna - zaznacza policja.

Kierowca nie zatrzymał się jednak mimo sygnałów dawanych od policjantów. - Taranując bramkę wjechał pod prąd na trasę w kierunku Warszawy. Prowadził auto brawurowo i z dużą prędkością. Podczas ucieczki spowodował kolizje z VW Candy oraz Toyotą Avensis. Po kilkunastu minutach pościgu w pobliżu miejscowości Nowostawy Górce uderzył w barierę energochłonną i unieruchomił swój pojazd - dodaje.

Na tym jednak się nie skończyło. 14-latka i jej 32-letni towarzysz zaczęli uciekać pieszo. Szybko jednak ich zatrzymano. Dziewczyna trafiła już do domu, a 32-latek jest w rękach policji. Odpowie za popełnione czyny.

Reklama