Reklama

Poznań: sprzedają żywe choinki. Będzie je można nabyć prosto z plantacji!

fot. Włodzimierz  Hoppel / archiwum
fot. Włodzimierz Hoppel / archiwum

W niektórych domach już stoją udekorowane świąteczne drzewka.

Na poznańskich rynkach można już znaleźć żywe choinki. Zaczęto je sprzedawać także w centrach ogrodniczych. Do sprzedaży szykuje się Nadleśnictwo Babki. Tutaj sprzedaż choinek rozpocznie się 16 grudnia i potrwa do 22 grudnia w godzinach 9.00 - 17.00 (adres: Babki 2). Za 1,5-metrowy świerk pospolity lub sosnę zapłacimy 25 złotych. 3-metrowe drzewko kosztuje 40 złotych, a 5-metrowe 100 złotych. Nieco więcej trzeba zapłacić za świerk serbski. 1,5-metrowy kosztuje 40 złotych, a 3-metrowy 60 złotych. Za jeszcze wyższe drzewko trzeba zapłacić 120 złotych.

W Nadleśnictwie można też nabyć choinki z bryłką w worku jutowym. Sosna i świerk pospolity kosztują od 40 złotych (1,5-metrowe drzewko) do 120 złotych (w zależności od wysokości). Świerk serbski to koszt 60 zł za 1,5-metrowe drzewko lub 80 złotych za 3-metrowe. W sprzedaży będzie też jemioła w cenie 30 złotych za pęk.

W sobotę, 16 grudnia, nadleśnictwo przygotowało atrakcję - sprzedaż drzewek prosto z plantacji. Tym razem będzie to sprzedaż na plantacji Sasinowo, która będzie się odbywać od 9.00 do 15.00. Każdego roku z takiej opcji korzysta nawet 1000 osób!

Zdaniem specjalistów kupowanie żywego, ciętego drzewka już teraz, nie jest dobrym pomysłem. Jest bowiem bardzo mała szansa na to, że choinka wytrzyma w "dobrej formie" do świąt. Najlepiej żywe drzewko kupić kilka dni przed Wigilią. Wtedy będziemy mieć pewność, że w trakcie świąt będzie cieszyć nasze oko pięknymi igłami na gałązkach, a nie... na podłodze.

Jeśli nie chcemy zmagać się podczas świąt z sypiącym się z drzewka igliwiem, a także nie chce nam się podlewać choinki, zawsze możemy nabyć choinkę sztuczną. Te od lat cieszą się dużą popularnością. Ich cena zależy od wysokości drzewka. Za 2-metrową choinkę trzeba zapłacić od około 100 złotych. W tym roku coraz popularniejsze są też sztuczne choinki na drewnianych pniach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro