Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
5 -4
Reklama

Przedświąteczne kontrole Sanepidu - między innymi na Betlejem Poznańskim

j
czwartek, 7.12.2017 r.
godz. 22.30
j | czwartek, 7.12.2017 r., godz. 22.30
Przedświąteczne kontrole Sanepidu - między innymi na Betlejem Poznańskim
fot. Halina P.

Poznański Sanepid w okresie przedświątecznym prowadzi kontrole w marketach, sklepach i na straganach, by sprawdzić czy produkty spożywcze są sprzedawane w odpowiednich warunkach. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu skontrolowali też stragany na Betlejem Poznańskim.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
5°C 1040 hPa
JUTRO
pogoda
5°C 1031 hPa
POJUTRZE
pogoda
4°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przedświąteczne kontrole Sanepidu mają na celu sprawdzenie bezpieczeństwa wprowadzanych do obrotu środków spożywczych. Do 6 grudnia na płycie Starego Rynku skontrolowano 24 stragany i nałożono mandat karny za brak identyfikacji środków spożywczych i brak aktualnego zaświadczenia do celów sanitarno-epidemiologicznych – informuje Cyryla Staszewska, rzecznik poznańskiego Sanepidu. Na placu Wolności sprawdzono 8 punktów gastronomicznych, gdzie nie stwierdzono nieprawidłowości – dodaje.

Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu sprawdzają jakość zdrowotną żywności, terminy przydatności do spożycia a także warunki higieniczno-sanitarne, warunki przechowywania i eksponowania środków spożywczych w miejscu sprzedaży. Już zapowiadają, że wzmożone kontrole prowadzone będą do świąt.

Reklama