Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 5
Reklama

Poznaniacy nie spieszą się z wymianą dowodów osobistych

j
czwartek, 7.12.2017 r.
godz. 20.58
j | czwartek, 7.12.2017 r., godz. 20.58
Poznaniacy nie spieszą się z wymianą dowodów osobistych

Do końca roku dowód osobisty powinno wymienić jeszcze dwanaście tysięcy mieszkańców, którzy wciąż nie odwiedzili urzędu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1007 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
12°C 1007 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do końca listopada dowód osobisty wymieniło w tym roku ponad siedemdziesiąt sześć tysięcy mieszkańców. To i tak nieco więcej niż przed rokiem o tej samej porze. Mimo to do urzędu powinno zajrzeć w tej sprawie jeszcze kilkanaście tysięcy osób, których dokumenty za parę tygodni stracą ważność. Szacujemy, że w Poznaniu jest około 90 -95 tysięcy dowodów do wymiany w roku 2017. Do tej pory zrobiło to około 76 – 77 tys. osób. W związku z tym pozostaje do wymiany kilkanaście tysięcy dowodów osobistych – mówi Bartosz Pelczarski, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich. Kolejek na razie nie ma.

Być może również dlatego, że dowód można wymienić obecnie aż w trzech miejscach – w urzędach na ul. Libelta, na Gronowej i na Dębcu. Wniosek o nowy dowód osobisty można też złożyć przez internet, a wymiana dokumentu jest bezpłatna, z wyjątkiem zdjęcia, które trzeba zrobić na własny koszt. Warto pamiętać, że, jeśli nasze dokumenty stracą ważność - to oznacza same problemy. Nie załatwimy praktycznie żadnej sprawy w banku czy urzędzie.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama