Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -1
Reklama

Beata Szydło złożyła rezygnację, nowym premierem Mateusz Morawiecki

red
czwartek, 7.12.2017 r.
godz. 20.34
red | czwartek, 7.12.2017 r., godz. 20.34
Beata Szydło złożyła rezygnację, nowym premierem Mateusz Morawiecki
Beata Szydło po czwartkowej debacie nad wotum nieufności dla jej rządu - fot. Bartłomiej Zborowski / PAP

Opozycja chciała by rząd Beaty Szydło otrzymał dziś od sejmu wotum nieufności. Sejm nie przychylił się do tego wniosku, ale Szydło sama podała się do dymisji. Nowym premierem zostanie Mateusz Morawiecki - zdecydował komitet polityczny PiS.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

'Przyjmujemy rezygnację Premier Beaty Szydło z funkcji Prezesa Rady Ministrów. Podkreślamy Jej dalszą potrzebę służenia Polsce na eksponowanym stanowisku rządowym. Równocześnie wysuwamy Mateusza Morawieckiego na stanowiska Prezesa Rady Ministrów' poinformowała Beata Mazurek rzecznik PiS po wieczornej naradzie kierownictwa partii przy Nowogrodzkiej. Czym zajmować się będzie teraz Beata Szydło? Nieoficjalnie mówi się o stanowisku Marszałka Sejmu.

Beata Szydło stała na czele rządu od 2015 roku. Była szefową zwycięskiej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Pochodzi z miejscowości Brzeszcze, w której była burmistrzem.

Mateusz Morawiecki jest Ministrem Rozwoju. W latach 2007-2015 był prezesem Banku Zachodniego WBK.

Radio TOK FM poinformowało, że we wtorek zostanie podany do publicznej wiadomości nowy skład rządu. Nieoficjalnie nie będzie w nim Ministra Środowiska Jana Szyszko, oraz Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Z kolei według nieoficjalnych informacji cytowanych przez PAP, dalsza rekonstrukcja rządu nastąpi w styczniu, a Beata Szydło zostanie wicepremierem.

Reklama