Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -1
Reklama

Jest akt oskarżenia w sprawie rasistowskiego ataku w tramwaju

j
czwartek, 7.12.2017 r.
godz. 19.30
j | czwartek, 7.12.2017 r., godz. 19.30
Jest akt oskarżenia w sprawie rasistowskiego ataku w tramwaju
fot. Policja

Do Sądu Okręgowego w Poznaniu trafił akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K., który miał znieważyć w tramwaju obcokrajowca i jego żonę. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Decyzję o jego dalszym losie podejmie sąd.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypominamy, że do zdarzenia doszło w rejonie al. Marcinkowskiego. Około godziny 18:40 do tramwaju numer 5 jadącego w kierunku Górczyna wsiadła kobieta w chuście na głowie oraz jej partner - obcokrajowiec. Obecność pary zdenerwowała mężczyznę, który miał kazać parze wy...rdalać z tramwaju i stwierdził, że nie mogą w poznańskim tramwaju rozmawiać po niemiecku. Ostatecznie interweniował motorniczy, który wyprosił napastnika z tramwaju, ale ten wychodząc opluł partnera kobiety.

Dziś poznańska prokuratura poinformowała, że do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Paweł K. jest oskarżony o to, że w dniu 17 października 2017r. w Poznaniu groził obywatelowi Egiptu uszkodzeniem ciała z powodu jego domniemanej przynależności etnicznej, naruszył poprzez oplucie jego nietykalność cielesną, a nadto publicznie znieważył pokrzywdzonego z powodu jego domniemanej przynależności etnicznej oraz jego żonę z powodu jej przynależności wyznaniowej, domagając się przy użyciu słów wulgarnych i powszechnie uznanych za obelżywe, by opuścili tramwaj. Oskarżony działał przy tym publicznie oraz z oczywiście błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego – informuje wyjaśnia Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Paweł K. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, złożył wyjaśnienia, w których opisał przebieg wypadków, zasłaniając się w części niepamięcią. Oskarżony nie potrafił wyjaśnić przyczyny swojego postępowania, oświadczył jednocześnie, że ma świadomość naganności takiego zachowania i dobrowolnie poddał się karze – dodaje. Decyzję w przedmiocie uznania oskarżonego za winnego zarzucanego mu występku bez przeprowadzania rozprawy i wymierzenia kary uzgodnionej z oskarżonym podejmie Sąd – kończy Mazur-Prus.

Reklama