Advertisement
Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -1
Reklama

Jacek Kurski nie powinien zostać prezesem TVP? Za późno złożył dokumenty

sk
czwartek, 7.12.2017 r.
godz. 16.29
sk | czwartek, 7.12.2017 r., godz. 16.29
Jacek Kurski nie powinien zostać prezesem TVP? Za późno złożył dokumenty
fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Wszystko wskazuje na to, że Jacek Kursi został prezesem TVP wbrew prawu. Wskazują na to zapisy wideo ze składania dokumentów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O sprawie informuje "Rzeczpospolita". Kurski w październiku 2016 roku wygrał konkurs Rady Mediów Narodowych (wcześniej pełnił funkcję z tytułu nominacji), jedna według dziennika jego kandydatura w ogóle nie powinna być brana pod uwagę.

Termin składania dokumentów mijał 15 września o 16:00. Już jakiś czas temu "Rzeczpospolita" donosiła, że Kurski spóźnił się o kilka minut.Do prokuratury wpłynęło w tej sprawie kilka zawiadomień, jednak prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, choć śledczy zapoznali się z materiałami wideo.

Z ustaleń prokuratury wynika, że Kurski wszedł do Wydziału Podawczego Sejmu o 15:41, ale skompletowane dokumenty złożył dopiero o 16:05.

Śledztwa nie wszczęto, bo na kopercie widnieje tylko data, a nie godzina złożenia dokumentów. Na dokumentach pozostałych kandydatów umieszczono adnotację o godzinie ich złożenia.

- Nie liczy się godzina wejścia do budynku, lecz przekazania dokumentów. Każde tego typu ogłoszenie o konkursie jest przyrzeczeniem publicznym, więc trzeba przestrzegać jego zasad - twierdzi mec. Dariusz Ziembiński, radca prawny z kancelarii Ziembiński i Partnerzy.

Mimo Rada Mediów Narodowych nie chce powtórzyć konkursu. Zdaniem jej członków Kurski zaczął składać dokumenty przed godz. 16:00.

Reklama