Reklama
Reklama

Stary Rynek w weekend z rzeźbami lodowymi

fot. Adrian Juzak / archiwum

W sobotę i niedzielę odbędzie się Festiwal Rzeźby Lodowej STIHL POZnan Ice Festival 2017.

Pierwszego dnia, w sobotę, uczestnicy zmagań wezmą udział w konkurencji Speed Ice Carving, która polega na odtworzeniu losowo wybranego wzoru w bryle lodu. Projekt musi być gotowy w 30 minut. - Następnie wybierane są najlepsze dzieła, które przechodzą do kolejnych rund, a wreszcie do trwającego 45 minut finału. Tworzeniu lodowych dzieł towarzyszyć będą też m.in. warsztaty z rzeźbienia dla dzieci oraz występy muzyków wykonujących kolędy - informują organizatorzy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Otwarcie festiwalu zaplanowano na 10.00. Rundy konkursowe odbywać się będą od 10.30 do 17.30. Około 18.00 powinniśmy poznać zwycięzcę konkurencji Speed Ice Carving.

W niedzielę natomiast uczestnicy będą pracować nad swoim autorskim projektem, który ma podbić serca jury i publiczności. W ciągu 8 godzin zamienią wielkie bryły lodu w arcydzieła. Konkurs rozpocznie się o 9.00. Między 11.00 i 15.00 zaplanowano warsztaty rzeźbienia w lodzie dla dzieci, a między 12.00 i 14.00 występy chórów oraz zespołów śpiewających kolędy i pastorałki. Na 17.30 zaplanowano ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród.

Co na to... pogoda? Według najnowszych prognoz, rzeźby lodowe, podobnie jak w ubiegłych latach, nie utrzymają się na Starym Rynku zbyt długo. W sobotę i niedzielę temperatury mają oscylować w okolicy 2-3 stopni powyżej zera. Na szczęście (dla rzeźb!) noce mają być zimniejsze.

W festiwalu swój udział zapowiedziało 16 artystów m.in. z Polski, Filipin, USA, Hiszpanii i Malezji. Polskę reprezentować będą ubiegłoroczni zwycięzcy - Marek Szewczyk i Piotr Boroń (wyrzeźbili boksujące się kangury). W drużynie będzie też poznaniak Michał Mizuła, który ma na swoim koncie wiele wyróżnień.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro