Reklama
Reklama

W Poznaniu święta na całego: koziołki w przebraniach, Świąteczna Bimba i ciężarówka Coca-Cola!

Świąteczna ciężarówka | fot. archiwum
Świąteczna ciężarówka | fot. archiwum

Boże Narodzenie za nieco ponad 2 tygodnie.

W Mikołajki grupa maluchów z przedszkola Poznańskie Koziołki pojawiła się na placu Kolegiackim, by ubrać rzeźbę Koziołki w świąteczne stroje. To już poznańska tradycja. Najpierw dzieci wysłuchały na Starym Rynku hejnału z wieży Ratusza i zobaczyły trykające się koziołki. Następnie udały się na plac Kolegiacki, gdzie przywitali ich Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania i komendant straży miejskiej Waldemar Matuszewski.

- Wszystkie maluchy ochoczo przystąpiły do zakładania odświętnych kubraków. Było głośno i wesoło. Wspólnie założyli kubraki i ocieplacze na rogi. Na zakończenie Komendant SMMP zaprosił wszystkie maluchy do holu Urzędu Miasta, gdzie pod choinką czekały drobne upominki - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik SM.

Więcej świątecznych atrakcji w mieście już w weekend. Po pierwsze, na tory tramwajowe wyruszy Świąteczna Bimba. Będzie można się nią przejechać 10 i 17 grudnia (między 12.00 i 18.00), a więc w dwie przedświąteczne niedziele. Tramwaj zostanie specjalnie przygotowany - będzie miał świąteczną iluminację w środku i na zewnątrz. Dodatkowo w pojeździe będzie można pokolędować z Zespołem Tańca Ludowego "Poznań" AWF. Tramwaj będzie kursować na trasie Ogrody - pl. Wielkopolski - rondo Śródka - Kórnicka - pl. Wolności - Kaponiera - Dąbrowskiego - Ogrody. Z pętli Ogrody odjedzie o 12:00, 13:10, 14:20, 15:40, 16:50.

Dodatkowo już w niedzielę na placu Wolności pojawi się świąteczna ciężarówka Coca-Cola, która dla wielu należy do "symboli" zbliżającego się Bożego Narodzenia. Między 15.00 i 20.00 będzie tu można wejść do baśniowego pokoju św. Mikołaja, wirtualnie przejechać się saniami św. Mikołaja, wziąć udział w konkursach i zabawach. Oczywiście będzie też można zrobić sobie zdjęcie przy oświetlonej ciężarówce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro