Advertisement
Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -1
Reklama

W Poznaniu święta na całego: koziołki w przebraniach, Świąteczna Bimba i ciężarówka Coca-Cola!

KaT
czwartek, 7.12.2017 r.
godz. 09.41
KaT | czwartek, 7.12.2017 r., godz. 09.41
W Poznaniu święta na całego: koziołki w przebraniach, Świąteczna Bimba i ciężarówka Coca-Cola!
Świąteczna ciężarówka - fot. archiwum

Boże Narodzenie za nieco ponad 2 tygodnie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W Mikołajki grupa maluchów z przedszkola Poznańskie Koziołki pojawiła się na placu Kolegiackim, by ubrać rzeźbę Koziołki w świąteczne stroje. To już poznańska tradycja. Najpierw dzieci wysłuchały na Starym Rynku hejnału z wieży Ratusza i zobaczyły trykające się koziołki. Następnie udały się na plac Kolegiacki, gdzie przywitali ich Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania i komendant straży miejskiej Waldemar Matuszewski.


- Wszystkie maluchy ochoczo przystąpiły do zakładania odświętnych kubraków. Było głośno i wesoło. Wspólnie założyli kubraki i ocieplacze na rogi. Na zakończenie Komendant SMMP zaprosił wszystkie maluchy do holu Urzędu Miasta, gdzie pod choinką czekały drobne upominki - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik SM.

Więcej świątecznych atrakcji w mieście już w weekend. Po pierwsze, na tory tramwajowe wyruszy Świąteczna Bimba. Będzie można się nią przejechać 10 i 17 grudnia (między 12.00 i 18.00), a więc w dwie przedświąteczne niedziele. Tramwaj zostanie specjalnie przygotowany - będzie miał świąteczną iluminację w środku i na zewnątrz. Dodatkowo w pojeździe będzie można pokolędować z Zespołem Tańca Ludowego „Poznań” AWF. Tramwaj będzie kursować na trasie Ogrody - pl. Wielkopolski - rondo Śródka - Kórnicka - pl. Wolności - Kaponiera - Dąbrowskiego - Ogrody. Z pętli Ogrody odjedzie o 12:00, 13:10, 14:20, 15:40, 16:50.

Dodatkowo już w niedzielę na placu Wolności pojawi się świąteczna ciężarówka Coca-Cola, która dla wielu należy do „symboli” zbliżającego się Bożego Narodzenia. Między 15.00 i 20.00 będzie tu można wejść do baśniowego pokoju św. Mikołaja, wirtualnie przejechać się saniami św. Mikołaja, wziąć udział w konkursach i zabawach. Oczywiście będzie też można zrobić sobie zdjęcie przy oświetlonej ciężarówce.

Reklama