Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 1
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1023 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W podpoznańskim lesie znaleźli list z prośbą o świąteczne prezenty. Odnajdą autora?

KaT
czwartek, 7.12.2017 r.
godz. 09.00
KaT | czwartek, 7.12.2017 r., godz. 09.00
W podpoznańskim lesie znaleźli list z prośbą o świąteczne prezenty. Odnajdą autora?
fot. Caro Mark / Facebook

Na nietypowe znalezisko z balonami wypełnionymi helem natrafiono w Borówcu.

Karolina Markiewicz, Kamil Legieć i Magdalena Sieradzka znaleźli list do „Miłego Jezuska” podczas spaceru. Jego autor jest Czechem i ma na imię Tomas. W Czechach listy z prośbą o świąteczne prezenty pisze się właśnie do Jezuska, a nie jak u nas, do św. Mikołaja czy Gwiazdora.


Autor „dzieła” bardzo się napracował. Nie tylko napisał, czego oczekuje w prezencie od Jezuska, ale też ozdobił list świątecznymi rysunkami. Informacja o znalezisku w weekend trafiła na Facebooka i tak zaczęło się poszukiwanie młodego Czecha.

Znajomi, którzy odnaleźli list, przetłumaczyli go na język polski dzięki pomocy studentki filologii czeskiej. - Miły Jezusku, chciałbym żeby to Boże Narodzenie było niezapomniane. Chciałbym: auto zdalnie sterowane VaporizR, Lego City dżungla, zestaw małego chemika, cukierki także dla [nieczytelne słowo] i odzież. Dziękuję Tomáš Slavik (lub Slasik) - czytamy w informacji na portalu społecznościowym.

Nie wiadomo skąd jest Tomas, bo nie podał swojego adresu, a znajomi z Borówca chcą spełnić jego marzenie. Szukają go więc m.in. poprzez polską ambasadę w Czechach.

Reklama