Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 2
Reklama

Pociągi pospieszne już nie będą zatrzymywać się na stacji Poznań Wschód

BS
środa, 6.12.2017 r.
godz. 16.30
BS | środa, 6.12.2017 r., godz. 16.30
Pociągi pospieszne już nie będą zatrzymywać się na stacji Poznań Wschód
fot. Izabela Schulz/wikimedia

W najbliższą niedzielę na kolei zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy. Dla poznaniaków oznacza to niekorzystne zmiany w ruchu pociągów pospiesznych. Zdecydowana większość pociągów tej klasy zatrzyma się tylko na stacji Poznań Główny.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
5°C 1030 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1025 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już dziś pociągi pospieszne przejeżdżające przez Poznań omijają większość poznańskich stacji i zatrzymują się jedynie na przystanku Poznań Wschód oraz stacji Poznań Główny. Od 10 grudnia zdecydowana większość pociągów pospiesznych zatrzyma się tylko w centrum miasta. O pociągach relacji Poznań - Warszawa napisał w środę portal branżowy rynekolejowy.pl. Przedstawicielka PKP Intercity tłumaczy na jego łamach - Zrezygnowaliśmy z postojów większości składów z powodu małej liczby pasażerów wsiadających i wysiadających na tej stacji - tłumaczy Marta Ziemska z Biura Prasowego PKP Intercity. Na stacji Poznań Wschód zatrzyma się jedynie TLK Gombrowicz jadący z Warszawy do Szczecina, co ciekawe ten sam pociąg jadący w przeciwnym kierunku na Wschodzie nie zatrzyma się. 

Okazuje się jednak, że problem nie dotyczy jedynie pociągów z Warszawy, a właściwie wszystkich pociągów jadących z tego kierunku. Na stacji Poznań Wschód od 10 grudnia nie zatrzymają się pociągi pospieszne z Trójmiasta, Bydgoszczy, Torunia czy Olsztyna. Wysłaliśmy zapytanie o przyczyny takiej decyzji do przedstawicielki PKP Intercity.

Problem pociągów pospiesznych przejeżdżających przez Poznań jest jednak szerszy. Od lat pociągi tej klasy nie zatrzymują się na stacjach Poznań Górczyn czy Poznań Garbary, które są dobrze skomunikowane i mogłyby być dogodnym punktem przesiadkowym dla osób nie udających się do centrum, a mimo to PKP Intercity nie widzi potrzeby zatrzymania na nich pociągów - Pociągi PKP Intercity zatrzymywały się już przez pewien czas na stacji Poznań Grabary. Frekwencja pasażerów z tego przystanku była bardzo mała. Dlatego na razie nie planujemy zatrzymywać się na tej stacji - poinformowała naszą redakcję jakiś czas temu Agnieszka Serbeńska, rzeczniczka prasowa PKP Intercity.

Decyzje PKP Intercity dziwią, zwłaszcza, że pociągi pospieszne zatrzymują się na mniejszych stacjach choćby w Gdańsku (Oliwa i Wrzeszcz) czy Warszawie (Wschód i Zachód), a pasażerowie chętnie z nich korzystają. Prośbę o szerszy komentarz w tej sprawie również przesłaliśmy do PKP Intercity.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
Reklama