Reklama
Reklama

Uzbierano 2 mln zł dla chorego Tymka spod Poznania!

fot. siepomaga.pl
fot. siepomaga.pl

Około godziny 11.00 na konto fundacji Się Pomaga wpłynęły brakujące pieniądze na leczenie 6-letniego Tymka z podpoznańskich Złotnik.

Zbiórka na leczenie w USA rozpoczęła się 27 listopada i miała potrwać do 11 grudnia, ale święty Mikołaj przyniósł małemu Tymkowi i jego rodzicom piękny prezent. Na konto chłopca na portalu siepomaga.pl wpłacono brakującą kwotę. Tym samym, w zaledwie kilka dni Polacy uzbierali prawie 2 miliony złotych! Co ważne, pieniądze wciąż wpływają na konto.

Przypomnijmy, że 6-letni dziś Tymek zaczął chorować 3 lata temu. Odkryto u niego guza mózgu. Po wielu chemioterapiach i radioterapiach były chwile radości i nadzieja, że walka z chorobą zakończyła się sukcesem, ale szybko okazało się, że guzy odrastają i to większe. Przyczyną choroby chłopca jest uszkodzony gen tp 53, tzw. zespół Li-Fraumeni. Mutacja tego genu sprawia, że w przypadku pojawienia się nieprawidłowej komórki w organizmie Tymka, białko nie blokuje jej podziału i rozwija się nowotwór.

Jedyną szansą dla dziecka jest bardzo kosztowne leczenie w USA, które uwzględnia mutację genu i musi się rozpocząć już w grudniu. Dzięki hojnym Polakom już wiadomo, że Tymek pojedzie na terapię do Stanów Zjednoczonych!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro