Reklama
Reklama

Po zawaleniu się sufitu w ZSK: są wyniki kontroli nadzoru budowlanego

fot. czytelnik

Salę lekcyjną wyłączono z użytkowania.

Do zawalenia się fragmentu sufitu w klasie położonej na ostatnim piętrze Zespołu Szkół Komunikacji doszło we wtorek po godzinie 10.00. W sali znajdowało się 20 osób, z czego 6 osób ucierpiało. Pięć miało delikatne obrażenia, a jedna osoba trafiła na badania do szpitala.

Już we wtorek na miejscu pojawili się inspektorzy nadzoru budowlanego. - Sala wykładowa na poddaszu budynku, w której doszło do oberwania sufitu, została wyłączona z użytkowania - mówi wojewoda Zbigniew Hoffmann. W ciągu najbliższego tygodnia do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego ma trafić protokół bezpiecznego użytkowania poddasza i pokrycia dachu.

- Roboty na dachu zostały wstrzymane, a sam dach zabezpieczony folią. Jak ustalił PINB, wykonywane pod nadzorem mistrza dekarskiego na dachu prace związane były z zakładaniem ław kominiarskich i uzupełnianiem gąsiorów. Ich prowadzenie wynikało z zaleceń protokołu z przeglądu okresowego budynku. Dalsze ewentualne działania PINB będzie podejmował po otrzymaniu i analizie protokołu bezpiecznego użytkowania - zaznacza Tomasz Stube, rzecznik wojewody.

W środę w szkole odbywają się lekcje. Reszta budynku może być normalnie użytkowana.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
36.40 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro