Reklama
Reklama

W nowym rozkładzie nie ma pociągów Jarocin - Września - Gniezno. PKP PLK: Infrastruktura jest gotowa

fot. Lichen99/wikimedia/CC BY-SA 3.0
fot. Lichen99/wikimedia/CC BY-SA 3.0

Od dłuższego czasu mówi się o wznowieniu połączeń pasażerskich na linii kolejowej nr 281 łączącej Jarocin, Wrześnię i Gniezno. Reaktywacja połączeń jest jednak przesuwana, a Urząd Marszałkowski twierdzi, że przyczyną są przedłużające się prace techniczne. PKP PLK twierdzi, że to nieprawda.

Dziś rano informowaliśmy na naszych łamach o nowym rozkładzie jazdy Kolei Wielkopolskich. Znalazły się w nim między innymi nowe połączenia z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego. W nowym rozkładzie Kolei Wielkopolskich oraz Polregio nie ma jednak długo zapowiadanego połączenia Jarocin - Września - Gniezno.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Reaktywację tego połączenia już kilkukrotnie przekładano. Pociągi miały wrócić na szlak przy okazji czerwcowej korekty rozkładu jazdy, a potem informowano, że pociągi pojawią się w grudniowym rozkładzie. Na razie jednak połączenia nie zostały reaktywowane, a Urząd Marszałkowski informował, że reaktywacja została przesunięta na następny rok ze względu na przedłużające się prace remontowe.

Tymczasem informację urzędu dementuje PKP PLK. Zbigniew Wolny z biura rzecznika poinformował w rozmowie z portalem Rynek Kolejowy, że zgodnie z harmonogramem prac infrastruktura pasażerska pomiędzy Jarocinem a Gnieznem została przygotowana na grudniową zmianę rozkładu jazdy, a zaplanowane jeszcze prace nie kolidują z powrotem pociągów.

Zdaniem ekspertów Rynku Kolejowego przyczyną kolejnego przesunięcia reaktywacji może być brak środków na uruchomienie przewozów na linii numer 281.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
99.05 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro