Reklama
Reklama

Ponad 80 mln złotych na inwestycje transportowe w Poznaniu

Przekazanie takiego dofinansowania zaakceptował zarząd Stowarzyszenia Metropolia Poznań aktualizując Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Chodzi o inwestycje planowane do przeprowadzenia w ramach ZIT. Po pierwsze, 53 mln złotych dotacji mają trafić na budowę zintegrowanego węzła transportowego Grunwaldzka (m.in. budowa tunelu pod torami kolejowymi).

Do Poznania trafią też środki na budowę węzłów przesiadkowych, konkretnie w ramach budowy systemu Park & Ride (III etap). III etap zakłada budowę parkingów na Górczynie i Miłostowie. Na ten cel dotacja wyniesie 18 mln złotych. - Zarząd przyjął jednak rekomendację, że w przypadku pojawienia się wolnych środków tytułem oszczędności z innych projektów, finansowanie to zostanie uzupełnione - wyjaśnia Grzegorz Kamiński, pełnomocnik prezydenta ds. Funduszy Europejskich. Prace przy tych parkingach mają ruszyć na przełomie 2019 i 2020 roku.

To nie koniec. 12 mln złotych trafi na przebudowę ulicy Gdyńskiej od granicy miasta do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach.

- Wartość dotacji ze środków unijnych na projekty miasta i MPK w ramach ZIT wynosi ponad 250 mln zł, natomiast z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 375 mln zł. Te pieniądze przeznaczone będą m.in. na budowę trasy tramwajowej na Naramowice, Projekt Centrum, zakup niskopodłogowych tramwajów, czy przebudowę trasy tramwajowej na Ratajach - zaznacza Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro