Reklama
Reklama

Ponad 80 mln złotych na inwestycje transportowe w Poznaniu

Przekazanie takiego dofinansowania zaakceptował zarząd Stowarzyszenia Metropolia Poznań aktualizując Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Chodzi o inwestycje planowane do przeprowadzenia w ramach ZIT. Po pierwsze, 53 mln złotych dotacji mają trafić na budowę zintegrowanego węzła transportowego Grunwaldzka (m.in. budowa tunelu pod torami kolejowymi).

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA


Do Poznania trafią też środki na budowę węzłów przesiadkowych, konkretnie w ramach budowy systemu Park & Ride (III etap). III etap zakłada budowę parkingów na Górczynie i Miłostowie. Na ten cel dotacja wyniesie 18 mln złotych. - Zarząd przyjął jednak rekomendację, że w przypadku pojawienia się wolnych środków tytułem oszczędności z innych projektów, finansowanie to zostanie uzupełnione - wyjaśnia Grzegorz Kamiński, pełnomocnik prezydenta ds. Funduszy Europejskich. Prace przy tych parkingach mają ruszyć na przełomie 2019 i 2020 roku.

To nie koniec. 12 mln złotych trafi na przebudowę ulicy Gdyńskiej od granicy miasta do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach.

- Wartość dotacji ze środków unijnych na projekty miasta i MPK w ramach ZIT wynosi ponad 250 mln zł, natomiast z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 375 mln zł. Te pieniądze przeznaczone będą m.in. na budowę trasy tramwajowej na Naramowice, Projekt Centrum, zakup niskopodłogowych tramwajów, czy przebudowę trasy tramwajowej na Ratajach - zaznacza Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
1.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro