Reklama
Reklama

Będą podwyżki i premie w Volkswagenie. Koniec negocjacji!

Jeszcze niedawno pracownicy protestowali

Związek Zawodowy Solidarność oraz Volkswagen Poznań zawarli porozumienie.

Negocjacje płacowe w największej firmie w Wielkopolsce trwały 3 miesiące. Zarówno związkowcy, jak i pracodawca deklarują, że są zadowoleni z osiągniętego porozumienia.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA


Na co mogą liczyć pracownicy? Po pierwsze, wzrośnie ich płaca zasadnicza. Podwyżka będzie wprowadzana etapami od stycznia przyszłego roku, by docelową wartość (dodatkowe ponad 1000 złotych) osiągnąć po 2 latach. - Nowa premia indywidualna wzrasta o 60 procent, do 200 złotych miesięcznie. Dodatkowo utrzymano także bonus wakacyjny i bonus świąteczny - wyjaśnia Dagmara Prystacka z VW Poznań.

To nie koniec. Z okazji 25 lat poznańskiego zakładu, po 6500 złotych bonusu dostaną wszyscy pracownicy, którzy pracują co najmniej rok. A co warto zaznaczyć, w 4 zakładach na terenie Poznania, Swarzędza i Wrześni pracuje ponad 10 tysięcy pracowników.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro