Reklama
Reklama

Akcja policji na osiedlu Marlewo. Sprawcy rozboju na kurierze są już w rękach policji

fot. Sławomir
fot. Sławomir

W miniony czwartek pisaliśmy o policyjnej akcji w rejonie osiedla Marlewa. Dziś wiadomo już, że doszło tam do rozboju na kurierze. Trzech sprawców zostało już zatrzymanych przez policję.

O zdarzeniu informowaliśmy na naszych łamach już w dniu zdarzenia, ale policja potwierdzała wówczas jedynie, że doszło do zdarzenia o charakterze kryminalnym. Dziś biuro prasowe przekazało więcej informacji na temat zdarzeń z 30 listopada -Około godziny 11:00 pracownik firmy przewozowej dostarczał paczki jednemu z odbiorców. Podjechało do niego trzech mężczyzn. Wszyscy na twarzach mieli kominiarki. Sprawcy podbiegli do kuriera, obezwładnili gazem po czym wrzucili go do części bagażowej busa - relacjonuje Patrycja Banaszak z poznańskiej policji.

Napastnicy próbowali zbiec samochodem, ale po wjechaniu w polną drogą pojazd zakopał się w błocie. Wówczas napastnicy porzucili pojazd oraz kuriera, ukradli kilka paczek i zbiegli z miejsca zdarzenia pieszo -Kilka godzin po zdarzeniu, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali napastników. Pomocne okazały się informacje od policjantów z Elbląga, bo właśnie z tego miasta pochodzili podejrzani. Są to mężczyźni w wieku od 20 do 27 lat. Jak się okazało nie było to jedyne przestępstwo jakiego się dopuścili - wyjaśnia Banaszak.

Mężczyźni trafili już do aresztu, a za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro