Reklama

Park Kasprowicza: zakończono pierwszy etap przebudowy pływalni

fot. PIM
fot. PIM

Całość ma potrwać do czerwca przyszłego roku.

W ramach pierwszego etapu robót na terenie pływalni przeprowadzono prace rozbiórkowe. - Obecnie trwają prace żelbetowe, związane z wykonywaniem zbiorników przelewowych wraz ze zbiornikiem tłocznym. Następnie na przełomie grudnia i stycznia zaplanowano montaż zewnętrznej instalacji wodociągowej - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W grudniu dodatkowo prowadzone będą prace w budynku administracyjno-socjalnym. Będą polegały m.in. na wymianie okien i drzwi. W styczniu montowane będą ściany i hydraulika basenów pływackiego i hamownego.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji, zmodernizowane zostaną brodzik, basen pływacki i basen ze zjeżdżalnią. Brodzik dla dzieci ma być wykonany z płyt ze stali kwasoodpornej. Pojawią się w nim atrakcje wodne. Dodatkowo zaplanowano budowę instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz instalacji technologicznej uzdatniania wody. Wymieniona natomiast zostanie instalacja elektryczna. Zmieni się także otoczenie pływalni. Pojawi się tu tor do street workout i boisko do koszykówki.

Wykonawcą prac jest firma Transcom z Katowic, która przeprowadzi modernizację za 15,3 mln złotych. Termin ukończenia robót to czerwiec 2018 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
63.91 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro