Reklama
Reklama

Most Królowej Jadwigi ma trzy pasy ruchu? Auta notorycznie jeżdżą po torowisku

Niedzielne popołudnie na moście | fot. Bartosz
Niedzielne popołudnie na moście | fot. Bartosz

A przez to cierpią pasażerowie komunikacji miejskiej.

Most Królowej Jadwigi to jedno z newralgicznych miejsc w mieście, na którym "lubią" tworzyć się korki. W godzinach porannych najgorzej jest w kierunku centrum Poznania, a w godzinach popołudniowych - w przeciwnym kierunku. Kierowcy mają tu do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę, a pomiędzy jezdniami kursują tramwaje. Najwyraźniej niektórym kierowcom wydaje się, że korek mogą ominąć jadąc po torowisku.

W niedzielę około 17.00 nasz czytelnik uwiecznił tu kierowców, którzy zamiast stać na jednym z dwóch pasów ruchu, ustawili się w kolejce za... tramwajem. - Ciekawe od kiedy na Królowej Jadwigi są 3 pasy ruchu? Może się coś zmieniło, w każdym razie efekt taki, że wszyscy stoją - napisał Bartosz. Takie zachowanie znacznie utrudnia życie pasażerom komunikacji miejskiej. Tramwaj nie pojedzie bowiem po zablokowanym przez auta torowisku.

W czwartek, około 15.00, nasz inny czytelnik Michał także natknął się tutaj na "cwanego" kierowcę. Kierowca osobówki najwyraźniej myślał, że jadąc po torowisku ominie korek. Nie dała mu do myślenia nawet ciągła linia oddzielająca torowisko od pasów ruchu dla aut.

Niestety do takich sytuacji dochodzi tu często. I trudno to skomentować, bo nie trzeba tłumaczyć, że takie zachowanie nie tylko jest niebezpieczne, ale również niezgodne z przepisami. Kilka lat temu pokazywaliśmy jeszcze innego "cwaniaka", który na moście Królowej Jadwigi nie tylko omijał korek, ale też... tramwaj, który utknął przez samochody stojące zbyt blisko torowiska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
52.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro