Dla chorego Tymka w Parku Wieniawskiego pojawił się śnieg. Można pozjeżdżać na sankach!

fot. Adrian Szymkowiak

Cały czas zbierane są pieniądze na leczenie bardzo chorego chłopca. Dla 6-latka mieszkającego w podpoznańskich Złotnikach ostatnią szansą jest bardzo kosztowne leczenie w USA.

6-letni Tymek choruje od 3 lat. Pomimo operacji oraz wyniszczających chemioterapii guz mózgu ciągle odrasta. Przyczyną choroby jest uszkodzony gen tp 53, tzw. zespół Li-Fraumeni. Mutacja tego genu sprawia, że w przypadku pojawienia się nieprawidłowej komórki w organizmie Tymka, białko nie blokuje jej podziału i rozwija się nowotwór. A to oznacza, że nigdy nie wygramy, nie tutaj - poinformowali rodzice chłopca. Jedyną szansą dla chłopca jest bardzo kosztowne leczenie w USA, które uwzględnia mutację genu i musi się rozpocząć już w grudniu.Zbiórka blisko 2 milionów złotych rozpoczęła się 27 listopada i cały czas trwa na portalu siepomaga.pl Do tej pory udało się zebrać ponad 1,5 mln zł.

Ponadto przypominamy, że już dziś o godzinie 13 w Parku Wieniawskiego odbędzie się "Snow Piknik"specjalne dla Tymka. Jak zapowiadają organizatorzy pojawi się w tym miejscu 30 ton śniegu będzie można zobaczyć pokaz umiejętności na wysokim poziomie - Snowboard&Ski Jibbing. W Parku Wieniawskiego będzie też można pozjeżdżać na sankach, na jabłuszku, będzie GRILL Party, słodki kącik z domowymi wypiekami i przetworami, koncert rockowy czy malowanie twarzy dzieciom.

Pieniądze będzie można wrzucać do oznaczonych puszek, ale też przelewać bezpośrednio na konto Fundacji na miejscu wydarzenia. Każde złotówka i grosz trafią na konto leczenia Tymka - informują organizatorzy. 2 miliony złotych wydają się kwotą astronomiczną, ale RAZEM zbierzemy tą kwotę, a Tymek pojedzie do USA! Damy radę, bo jak nie MY to kto? - dodają. KAŻDY, kto pomoże jest Organizatorem tego przedsięwzięcia! Uratujemy życie Tymka, bo RAZEM możemy to zrobić!! - kończą.

"Snow Piknik" w Parku Wieniawskiego odbywać się będzie do godziny 16.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
27.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro