Reklama

Cegielski chce eksportować wagony za granicę

fot. H. Cegielski
fot. H. Cegielski

O sporym ożywieniu Fabryki Pojazdów Szynowych H. Cegielski pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Teraz okazuje się, że firma chce również eksportować produkowane przez siebie wagony.

W ostatnim czasie poznańska firma wykonała między innymi gruntowne modernizacje składów EN57, które trafiły do spółki Przewozy Regionalne. Cały czas produkuje i remontuje nowoczesne wagony kolejowe, a także prowadzi prace rozwojowe, których efektem mają być nowe produkty.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Zdaniem prezesa spółki to jednak wagony były i w najbliższym czasie będą najważniejszym produktem - To obszar naszej specjalizacji. Pracujemy nad tym, by wagony stały się naszym produktem eksportowym - mówił w rozmowie z portalem Rynek Kolejowy Hubert Stępniewicz, prezes spółki i precyzował - Poza Europą są kraje, które w większym stopniu polegają na taborze klasycznym, a nie zespołach trakcyjnych.

Plan ekspansji to nie tylko plany, o których prezes spółki opowiada. Jak ustalił Rynek Kolejowy, FPS złożył ofertę na dostawę 60 wagonów do pozaeuropejskiego kraju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
37.57 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro