Reklama
Reklama

Cegielski chce eksportować wagony za granicę

fot. H. Cegielski
fot. H. Cegielski

O sporym ożywieniu Fabryki Pojazdów Szynowych H. Cegielski pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Teraz okazuje się, że firma chce również eksportować produkowane przez siebie wagony.

W ostatnim czasie poznańska firma wykonała między innymi gruntowne modernizacje składów EN57, które trafiły do spółki Przewozy Regionalne. Cały czas produkuje i remontuje nowoczesne wagony kolejowe, a także prowadzi prace rozwojowe, których efektem mają być nowe produkty.

Zdaniem prezesa spółki to jednak wagony były i w najbliższym czasie będą najważniejszym produktem - To obszar naszej specjalizacji. Pracujemy nad tym, by wagony stały się naszym produktem eksportowym - mówił w rozmowie z portalem Rynek Kolejowy Hubert Stępniewicz, prezes spółki i precyzował - Poza Europą są kraje, które w większym stopniu polegają na taborze klasycznym, a nie zespołach trakcyjnych.

Plan ekspansji to nie tylko plany, o których prezes spółki opowiada. Jak ustalił Rynek Kolejowy, FPS złożył ofertę na dostawę 60 wagonów do pozaeuropejskiego kraju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro