Reklama

Są szczegóły drogi rowerowej przez Łazarz i Górczyn. Konsultacje do 15 grudnia

fot. ZDM
fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich opublikował dwa warianty inwestycji.

Droga rowerowa ma powstać wzdłuż ulicy Dmowskiego i połączyć Rynek Łazarski z ulicą Miedzianą. Koncepcja podzielona jest na dwa odcinki: od Rynku Łazarskiego do ul. Hetmańskiej i od ul. Hetmańskiej do ul. Miedzianej.

Pierwszy odcinek zaprezentowano w dwóch wariantach. - Wariant główny obejmuje budowę wydzielonej drogi dla rowerów po zachodniej stronie ul. Dmowskiego - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Realizacja tego wariantu ma korzystnie wpłynąć na liczbę miejsc parkingowych w okolicy. - Przewiduje się tu zmianę sposobu parkowania oraz przeniesienie wyznaczonych miejsc postojowych na jezdnię. Dzięki temu uzyskamy łącznie 51 miejsc parkingowych, czyli o 12 więcej niż jest obecnie - dodaje.

Alternatywą jest skierowanie ruchu rowerowego na uspokojoną jezdnię pomiędzy ul. Potockiej i Rynkiem Łazarskim. - Proponowane rozwiązanie dotyczące organizacji ruchu jest wyłącznie poglądowe i będzie skorelowane z wprowadzeniem strefy uspokojenia ruchu na Łazarzu w ramach oddzielnego zadania - zaznaczają drogowcy.

Na drugim odcinku, między Hetmańską i Miedzianą, droga rowerowa ma być wydzielona po zachodniej stronie ulicy Dmowskiego.

Zgodnie z założeniami droga rowerowa miałaby mieć od 2 do 3 metrów szerokości i byłaby dwukierunkowa. Ma być wykonana z nawierzchni bitumicznej. Konsultacje społeczne potrwają do 15 grudnia. Więcej szczegółów i materiały graficzne TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro