Reklama

Kontrola autobusów zakończona zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili kontrolę miejskich autobusów w jednym z wielkopolskich miast.

Kontrola dotyczyła dwóch autobusów i odbyła się w tym tygodniu. - Pierwszy autobus, pomimo obowiązku, nie został całkowicie wyposażony w system oczyszczania spalin, bowiem zdemontowano w nim pompę od AdBlue - tłumaczy WITD w Poznaniu.

Zadaniem tego systemu jest natomiast rozkładanie tlenków azotu, które są szkodliwe dla środowiska. - W zamian tego systemu została zamontowana specjalna instalacja elektryczna emitująca dla komputera silnika komunikat o prawidłowości działania systemu oczyszczania spalin - dodaje. Szybko okazało się, że autobus przekracza dopuszczalną wartość zadymienia spalin.

Za taki stan pojazdu mandatem ukarano przewoźnika. Zatrzymano też dowód rejestracyjny autobusu. - W drugim kontrolowanym autobusie stwierdzono brak wymaganego wpisu w dowodzie rejestracyjnym o przeprowadzeniu badania technicznego autobusu. W tym przypadku również zatrzymano dowód rejestracyjny - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro