Reklama
Reklama

Poznań: doprowadzali do stłuczek i wyłudzali odszkodowania. Wśród zatrzymanych policjantka i członkowie stowarzyszenia "drogowego"!

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z Poznania zatrzymali m.in. dwóch członków stowarzyszenia, które teoretycznie miało zajmować się respektowaniem prawa na drogach, a także policjantkę KMP w Poznaniu.

W środę zatrzymano 6 osób. - Sposób działania podejrzanych polegał na tym, że wcześniej zakupionymi samochodami "polowali" na innych kierowców na terenie Poznania i innych miast Wielkopolski. W sprzyjających im sytuacjach doprowadzali do stłuczek. Występowali potem do ubezpieczalni o wypłaty odszkodowań. Innym ulubionym sposobem było celowe wjeżdżanie w wyrwy oraz dziury w drogach i świadome uszkadzanie w ten sposób samochodów. Następnie domagali się odszkodowań od zarządców dróg - wyjaśnia Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Jak się okazało, policjantów z drogówki zaniepokoił fakt, że do kolizji na drogach bardzo często wzywają ich m.in. osoby znane z wystąpień medialnych związanych np. z bezpieczeństwem na drogach. - Charakterystyczne było to, że zazwyczaj do zdarzeń dochodziło niemal w tych samych miejscach, poruszali się różnymi samochodami i mieli zainstalowane systemy kamer mające potwierdzić ich wersję wydarzeń - dodaje. Szybko wyszło na jaw, że nazwiska wytypowanych osób figurują w dziesiątkach spraw o uzyskanie pieniędzy z ubezpieczenia.

Wśród sześciu zatrzymanych osób jest funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Trwa wyjaśnianie jej udziału w tej sprawie. - Komendant Miejski Policji w Poznaniu dzisiaj, po otrzymaniu materiałów z prokuratury, zadecyduje o uruchomieniu procedury zwolnienia jej ze służby - tłumaczy Borowiak.

Wstępnie oszacowano, że straty mogły wynieść nawet 2 mln złotych. 6 osób usłyszało już 30 zarzutów wyłudzania odszkodowań, oszustw, a także działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im nawet 12 lat więzienia. Są już wnioski o areszt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro