Reklama
Reklama

Manieczki to nie tylko dyskoteka. Zobacz, jak wyglądał wzorcowy PGR

fot. Stanisław Wiktor/Cyryl Poznań

Choć dziś Manieczki większości kojarzą się z działającą tam dyskoteką, to przed laty był to wzorcowy PGR, który odwiedzali prominentni towarzysze z PZPR. Prezentujemy kilka zdjęć z czasów świetności Manieczek, które upublicznił serwis CYRYL.

W czasach PRL w Manieczkach pojawiali się pierwsi sekretarze, goście z bratnich krajów socjalistycznych, kamery Polskiej Kroniki Filmowej, a ogromne gospodarstwo było uznawane za wzorcowe. W 1994 roku PGR został sprywatyzowany, a Manieczki bardziej znane stały się z klubu Ekwador, dzięki któremu nazywane były nawet polską stolicą Techno.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Zdjęcia z czasów PGRu, których autorem jest znany fotoreporter Gazety Poznańskiej Stanisław Wiktor, opublikował na swoich łamach serwis CYRYL. My prezentujemy wybrane zdjęcia, a wszystkie można znaleźć w galeriiŚrem i Manieczki w obiektywie Stanisława Wiktora |1970-80 | Kolekcja czasowa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
26.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro