Reklama

Cavaliada 2017 Poznań: w stolicy Wielkopolski ruszyło święto jeździectwa

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Czwartek jest pierwszy dniem imprezy Cavaliada Poznań 2017. Na dwóch arenach rozgrywane będą zawody w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu i paraujeżdżeniu, WKKW, powożeniu, a także woltyżerce.

Fani jeździectwa mogą liczyć na bardzo dobrą obsadę sportową. Podczas rywalizacji w randzie CSI3* zaprezentuje się w sumie 101 jeźdźców z 25 państw na 242 koniach. Największymi gwiazdami będą zwycięzca zeszłorocznego cyklu Longines Global Champions Tour - Rolf-Göran Bengtsson oraz tegoroczny triumfator najwyżej dotowanego Grand Prix świata, (CSIO5* Calgary) - Philip Weishaupt. W Poznaniu zaprezentuje się sześciu zawodników z pierwszej setki światowego rankingu.

Po raz kolejny publiczność będzie miała okazję do obejrzenia różnego rodzaju widowisk z udziałem koni. - W programie znajdziemy pokazy organizowane przez Polski Związek Hodowców Koni, a także łuczników konnych. Wśród tej drugiej grupy pokazowej zaprezentuje swoje umiejętności aktualna Mistrzyni Świata w sportowym łucznictwie konnym, Anna Sokólska. Poznańscy ułani z kolei zaprezentują elementy wyszkolenia sekcji CKM (Ciężkiego Karabinu Maszynowego) na juku i pojedynczego kawalerzysty, w umundurowaniu i wyposażeniu bojowym z 1939 roku, jak również krótką inscenizację potyczki z wrogiem - zapowiadają organizatorzy.

Ponadto odwiedzający Międzynarodowe Targi Poznańskie będą mogli pojawić się na targach sprzętu jeździeckiego czy specjalną strefę dla dzieci.

Bilety na targi i show kosztują 9 (normalny) i 6 (ulgowy) złotych. Wejście na część sportową w czwartek kosztuje 39 zł, w piątek 59 zł, a w sobotę rano 39 zł.

W sprzedaży nie ma już normalnych wejściówek na popołudniową sesję sobotnią i niedzielę. Na te dni do dyspozycji widzów pozostały jedynie bilety VIP.

Szczegółowe informacje o imprezie i cenach biletów znaleźć można na www.cavaliada.pl.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro