Akademiczki odbiły się od dna: drugie z rzędu zwycięstwo Enea AZS Poznań

Drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Basket Ligi Kobiet odniosły zawodniczki Enea AZS Poznań.

Akademiczki mierzyły się na wyjeździe z Widzewem Łódź. Oba zespoły klasyfikowane są w dolnych rejonach tabeli i mecz był z punktu widzenia poznanianek bardzo istotny.

Triumf zawodniczkom Enea AZS zapewniła fenomenalna trzecia kwarta: przyjezdne wygrały w niej 22:4, dzięki czemu odrobiły starty z pierwszej połowy, a wypracowana zaliczka wystarczyła im do obrony korzystnego wyniku.

To nie oznaczało końca emocji: w ostatniej odsłonie gospodynie zredukowały stratę do zaledwie punktu, wtedy jednak skutecznością popisały się Jazmine Davis i Kateryna Rymanenko.

Najwięcej zasług w zwycięstwie ma Davis, która nie ustrzegła się błędów, ale w kluczowym momencie wzięła na siebie ciężar gry.

Dzięki wygranej Enea AZS ma na swoim koncie 11 punktów zdobytych w 9 kolejkach. Takim samym dorobkiem legitymują się PGE MKK Siedlce i JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. Punkt więcej mają Ostrovia Ostrów Wlkp. i Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Walka o utrzymanie w najwyżej klasie będzie zatem zacięta.

W najbliższą niedzielę o 18:00 Enea AZS podejmie w hali Politechniki Poznańskiej Energę Toruń.

Widzew Łódź - ENEA AZS Poznań 66:72 (21:14, 22:22, 4:22, 19:14)

Enea AZS Poznań: Davis 22, Bednarczyk 16, Smith 9, Woźniak 8, Rymarenko 6, Marciniak 4, Parzeńska 4, Niemojewska 3

Widzew Łódź: Harvey-Carr 19, Schmidt 12, Gertchen 12, Drop 11 (11as), Paździerska 8, Scheer 4.