Reklama
Reklama

Winogrady: ulice imienia radzieckich kosmonautów zostają

fot. Google Maps

Nazwy ulic Wiktora Pacajewa, Georgija Dobrowolskiego i Władisława Wołkowa nie zostaną zmienione w związku z ustawą dekomunizacyjną.

Informacje o potencjalnej zmianie nazw tych ulic pojawiły się w mediach, a sprostować te doniesienia postanowił Urząd Wojewódzki. - W związku z pojawiającymi się materiałami prasowymi dotyczącymi zmian nazw ulic w ramach ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej informuję, że nazwy ulic Wiktora Pacajewa, Georgija Dobrowolskiego i Władisława Wołkowa znajdujące się w Poznaniu, zgodnie z opinią IPN-u, nie podlegają obowiązkowi zmiany - wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik wojewody.

Ulice znajdują się na poznańskich Winogradach, a nazwy nadano im na cześć radzieckich kosmonautów, którzy w czerwcu 1971 roku, po wykonaniu misji kosmicznej, zginęli w trakcie powrotu na Ziemię. Mężczyźni nie posiadali skafandrów, a ich statek kosmiczny uległ rozhermetyzowaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
14.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro