Reklama
Reklama

Cegielski wyprodukuje 55 nowych wagonów dla PKP Intercity

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Cegielski był jedynym uczestnikiem przetargu na dostawę 55 nowych wagonów dla PKP Intercity. We wtorek oficjalnie rozstrzygnięto przetarg i poinformowano, że zwycięzcą został poznański producent.

Termin składania ofert w przetargu na dostawę 55 całkowicie nowych wagonów (z opcją na kolejne 26) upłynął we wrześniu bieżącego roku. Już wówczas okazało się, że Cegielski złożył jedyną ofertą, ale przekraczała ona założony budżet. PKP Intercity chciało zapłacić za 55 wagonów 409,6 mln, a Cegielski wycenił swoją ofertę 473,5 mln. W przetargu nie wystartowała konkurencja Cegielskiego, która tłumaczyła, że nie jest możliwe wykonanie zamówienia w oczekiwanym terminie i za proponowane kwoty.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Ostatecznie zamawiający przyjął ofertę Cegielskiego i uznał ją za zwycięską. W wersji podstawowej zamówienia, Cegielski dostarczy 5 wagonów przedziałowych pierwszej klasy, 18 wagonów bezprzedziałowych drugiej klasy, 18 wagonów przedziałowych drugiej klasy, 7 wagonów bezprzedziałowych drugiej klasy, z których każdy wyposażony będzie w osiem wieszaków na rowery oraz 7 wagonów przedziałowych drugiej klasy, z których każdy przystosowany będzie do przewozu osób niepełnosprawnych.

Cegielski będzie miał 96 miesięcy na realizację zamówienia. Jeśli PKP Intercity zdecyduje się na rozszerzenie zamówienia, to wykonawca będzie miał 48 miesięcy na budowę dodatkowych 26 wagonów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro