Reklama

Do 11 grudnia muszą uzbierać 1,5 mln złotych na leczenie małego Tymka

fot. siepomaga.pl
fot. siepomaga.pl

To już ostatnia nadzieja dla 6-latka mieszkającego w podpoznańskich Złotnikach.

Wszystko zaczęło się 3 lata temu. Wówczas 2,5-letni Tymek przeszedł ospę, po której pojawiały się poranne wymioty i długo utrzymywał się katar. Rodzice ostatecznie zabrali syna do szpitala. W trakcie badań okazało się, że chłopiec ma w mózgu guza wielkości piłki tenisowej, który uciskając mózg utrudnia normalne funkcjonowanie.

Tymek trafił do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie operacyjnie usunięto część guza. Po chemioterapii i radioterapii ponownie przeprowadzono operację i wycięto pozostałą część guza. Rodzice odetchnęli, ale szczęście trwało krótko. W sierpniu 2016 roku odbyła się kontrola. Guz odrósł. Kolejna operacja i wyniszczająca, długotrwała chemioterapia. W tegoroczne wakacje lekarze orzekli, że chłopiec wygrał walkę z rakiem. W międzyczasie na świat przyszła siostra Tymka i jego starszego brata Filipa - Zosia. Rodzice tylko 6 dni w spokoju cieszyli się nowym członkiem rodziny. Okazało się, że guz Tymka ponownie odrósł.

- Teraz już wiemy, że przyczyną choroby jest uszkodzony gen tp 53, tzw. zespół Li-Fraumeni. Mutacja tego genu sprawia, że w przypadku pojawienia się nieprawidłowej komórki w organizmie Tymka, białko nie blokuje jej podziału i rozwija się nowotwór. A to oznacza, że nigdy nie wygramy, nie tutaj - zaznaczają rodzice chłopca.

Jedyną szansą dla chłopca jest bardzo kosztowne leczenie w USA, które uwzględnia mutację genu i musi się rozpocząć już w grudniu. Zbiórka blisko 2 milionów złotych rozpoczęła się 27 listopada, a pieniądze trzeba uzbierać do 11 grudnia. Od poniedziałku przez portal siepomaga.pl zebrano prawie 500 tysięcy złotych. Czasu na uzbieranie prawie 1,5 mln złotych jest coraz mniej. Szczegóły TUTAJ.

W niedzielę, 3 grudnia w Parku Wieniawskiego w Poznaniu odbędzie się Snow Piknik dla Tymka. W programie licytacje, 30 ton śniegu i pokazy m.in. snowboardzistów, koncert, grill party oraz zjazdy na sankach. Impreza odbędzie się w godzinach 13.00 - 16.00, a w jej trakcie zbierane będą pieniądze na leczenie chłopca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro