Reklama
Reklama

Park Rataje: testowo uruchomili fontannę. Robi wrażenie!

fot. Skanska

Trwa budowa parku Rataje. Jedną z jego atrakcji będzie fontanna.

Jej próbne uruchomienie odbyło się w poniedziałek i wszystko przebiegło bez problemów. - Test odbył się, by sprawdzić m.in. szczelność instalacji. Dzięki temu unikniemy niespodzianek na wiosnę - mówi Paweł Śledziejowski z Poznańskich Inwestycji Miejskich. - Oczywiście woda została już spuszczona, a instalacja "przedmuchana", by zimą, w trakcie mrozów, nie doszło do uszkodzenia - dodaje.

Fontanna w ciemności prezentuje się nawet lepiej niż w dzień. Wszystko dzięki efektownym światłom, które przy niej zamontowano. Nagrania umieścił w internecie radny Adam Pawlik (autorem filmików jest SKANSKA - wykonawca prac), który od lat walczy o powstanie parku. - PIM chce uruchomić fontannę na wiosnę, jeszcze przed otwarciem parku, by sprawdzić jej funkcjonowanie. Bardzo mi się podoba, szczególnie wieczorową porą z oświetleniem - mówi.

Tymczasem PIM przyznaje, że nastąpiło tygodniowe opóźnienie w dostarczeniu lokomotywy, która ma stanąć na terenie parku. - Lokomotywa jedzie do nas z Kępna i w trakcie podróży towarzyszyć jej musi pociąg techniczny. Odwołano go ze względu na wypadek w Gnieźnie, przy którym ten pociąg musiał być wykorzystany - mówi Śledziejowski. - Dlatego lokomotywa dotrze do firmy w Swarzędzu prawdopodobnie w tym tygodniu. Zostanie tam odświeżona - dodaje.

Przypomnijmy, że park będzie kosztować około 15 mln złotych. Wśród prac są m.in.: budowa ciągów pieszo-rowerowych, nasadzenia zieleni, budowa skansenu Średzkiej Kolei Powiatowej, placów zabaw i placu z fontanną, a także montaż małej architektury.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
3℃
-1℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
37 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro