Reklama
Reklama

Mając 3 promile doprowadził do zderzenia z innym autem

fot. Policja

Kierowcy grozi nawet więzienie.

Mężczyzna podróżował swoim VW Golfem po drogach gminy Żerków. - W pewnym momencie na drodze pijanego kierowcy pojawił się inny pojazd - Citroen C4, którym podróżowały dwie osoby - wyjaśnia Agnieszka Zaworska z policji w Jarocinie. Citroen jechał w tym samym kierunku, ale pijany 39-latek go nie zauważył. - Było zbyt późno, by sprawnie i bezpiecznie wykonać manewr hamowania. Zakończyło się uderzeniem w tył samochodu poprzedzającego i poważnymi uszkodzeniami obu pojazdów. Na szczęście żadna z podróżujących osób nie odniosła poważnych obrażeń - dodaje.

Na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze natychmiast zorientowali się, że kierowca Volkswagena jest pijany. Mężczyzna nie tylko miał problemy z zachowaniem równowagi, ale też bełkotał. Wykonano więc badanie alkomatem. Urządzenie pokazało 2,9 promila.

- Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Następnie zatrzymany usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro