Reklama
Reklama

Poznań: drogowcy szykują się na "ciężką zimę"

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Zarząd Dróg Miejskich już teraz przygotowuje się na ewentualność wystąpienia "zimy stulecia".

Już w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że poznańscy drogowcy są przygotowani na nadciągającą zimę. Między innymi na odśnieżanie dróg i chodników wydamy w tym sezonie prawie 24 mln złotych, a to więcej niż przed rokiem.

Ale ZDM musi być gotowy także na ekstremalne zjawiska pogodowe. - Mając na uwadze konieczność opracowania harmonogramu działań na okoliczność wystąpienia bardzo trudnych warunków pogodowych, stwarzających konieczność wprowadzenia "stanu ciężkiej zimy" bądź ogłoszenia "stanu klęski żywiołowej", zwracamy się do miejscowych firm (drogowych, budowlanych bądź innych dysponujących odpowiednim potencjałem sprzętowym) z prośbą o zadeklarowanie udziału w pracach prowadzących do łagodzenia skutków zimy w sezonie 2017/2018 - informuje ZDM.

Drogowcy w sytuacji "ciężkiej zimy" chcieliby wykorzystać następujący sprzęt: spycharki kołowe bądź gąsienicowe, równiarki drogowe, samochody ciężarowe z pługami, ładowarki kołowe oraz wywrotki. Firmy dysponujące takim sprzętem mogą zgłaszać się do ZDM m.in. drogą mailową ([email protected]) podając liczbę jednostek, którymi dysponuje, a także obszar, na którym te jednostki mogłyby pracować. Oczywiście konieczne jest też podanie stawki najmu jednostek. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 61 64 77 231.

Tymczasem jeszcze w tym tygodniu w Wielkopolsce wystąpić mogą opady śniegu. Uspokajamy - nie mają być jednak intensywne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.18 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro