Reklama
Reklama

Rekordowy sezon roweru miejskiego: pojedziemy nim dłużej

fot. Włodzimierz Hoppel

Nie w najbliższy czwartek, 30 listopada, a za nieco ponad dwa tygodnie zakończy się sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego.

To dobra informacja dla osób korzystających codziennie z PRM. Ze względu na rekordowe wyniki, zdecydowano się na wydłużenie sezonu do 17 grudnia. - Ten sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego jest absolutnie rekordowy. Przez dziewięć miesięcy rowery wypożyczono ponad milion razy, a liczba użytkowników PRM zbliżyła się do 100 tysięcy - informuje Nextbike Polska, operator systemu.

Przyjdź do Renault wybierz swój model w atrakcyjnej cenie i zyskaj nawet do 12.000! Auto Compol S.A. Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 oraz Dąbrowskiego 449 zaprasza.
REKLAMA


Przypomnijmy, że w tym roku PRM został rozbudowany i obecnie liczy 89 stacji, z czego dwie są sponsorskie. Użytkownicy mają do dyspozycji prawie 1000 rowerów. - Najchętniej rowery były wypożyczane w czerwcu, kiedy skorzystano z nich ponad 172 tysiące razy, a dzienny rekord wypożyczeń padł w piątek, 19 maja - 8 710 wypożyczeń. Przez cały sezon rowery w Poznaniu były wypożyczane średnio co 23 sekundy - dodaje.

Już w przyszłym roku Poznański Rower Miejski będzie miał o 20 stacji i 200 rowerów więcej. Trwa ustalanie lokalizacji dla nowych stacji. Wiadomo, że pojawią się na Naramowicach i Świerczewie (po jednej).

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
4.7 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro