Reklama
Reklama

Mieszkańcy zbulwersowani "drastyczną sytuacją" w Złotnikach. "Kilka psów zagryzło jelenia"?

fot. Czytelnik

Do zdarzenia miało dojść w niedzielę rano. Według relacji naszych czytelników w Złotnikach kilka psów miało zagryźć na ich oczach jelenia. Mieszkańcy twierdzą, że winę ponoszą myśliwi. O komentarz poprosiliśmy policjantów, którzy od samego rana wezwani zostali na miejsce.

Rano mieliśmy drastyczną sytuacje u siebie pod domem. kilka psów zagryzło jelenia na śmierć, myśliwy przyszedł popatrzył i uciekł do lasu. Wezwaliśmy policję - to inni przyjechali i w obecności policji zabrali jelenia. Wszystko działo się parę metrów od domów mieszkalnych gdzie są małe dzieci w wieku przedszkolnym - pisze nasz czytelnik. Muszą odpowiedzieć za znęcanie się zwierze nie było nawet postrzelone - dodaje.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Policjanci potwierdzają swoją interwencję. W niedzielę rano odebraliśmy takie zgłoszenie. Na miejsce udał się patrol. Okazuje się, że na terenie lasów złotnickich zgłoszone zostało niedzielne polowanie. Według relacji policjantów, którzy interweniowali na miejscu zwierzę zostało postrzelone przez myśliwych w lesie, skąd wybiegło na drogę. Gdy jeleń padł dobiegły do niego psy - mówi mł. asp. Patrycja Banaszak z poznańskiej policji. W czasie interwencji policji na miejscu pojawili się myśliwi, którzy zabrali martwe zwierzę. Policjanci po rozmowach z mieszkańcami oraz myśliwymi zakończyli swoje działania w tym miejscu - dodaje.

Po publikacji artykułu odezwał się do nas kolejny świadek zdarzenia. Nie jest prawdą, że psy dobiegły, jak zwierzę już padło. Zwierzę wyło a psy je szarpały. Żywcem odgryzły mu ogon - widok dramatyczny. Myśliwy doszedł do miejsca w którym leżał gryziony przez psy jeleń na 15 minut przed przyjazdem policji i mimo naszych próśb nie odwołał psów i nie dobił cierpiącego zwierzęcia - pisze.

Dziś nie udało nam się uzyskać komentarza w tej sprawie Polskiego Związku Łowieckiego. Przedstawiciel Zarządu Okręgowego w Poznaniu, z którym po południu udało się skontaktować reporterowi Telewizji WTK poinformował, że komentarz będzie możliwy dopiero jutro po dokładnym zapoznaniu się ze sprawą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiepskie warunki na drogach w Poznaniu przez opady śniegu
3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
21.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro