Reklama
Reklama

Sondaż Gazety Wyborczej: Jacek Jaśkowiak ponownie prezydentem! Zaskoczenie na drugim miejscu

fot. Maciej Kopiński

Gazeta Wyborcza zapytała 800 poznaniaków o to, na kogo zagłosowaliby w wyborach na prezydenta Poznania.

37% uczestników badania wskazuje, że w wyborach zagłosowałoby na Jacka Jaśkowiaka z Platformy Obywatelskiej. Obecny prezydent pozostałby więc na stanowisku na drugą kadencję. Co ciekawe, na drugim miejscu uplasował się... były prezydent naszego miasta, Ryszard Grobelny. Zagłosowałoby na niego 22% pytanych mieszkańców. Ostatnie miejsce na podium zajmuje Tadeusz Zysk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Głos na niego chciałoby oddać 12% poznaniaków.

Pozostałe miejsca zajęli kolejno Tomasz Lewandowski (Inicjatywa Polska) 7% głosów, Katarzyna Kierzek-Koperska (Nowoczesna) 4% głosów, Dorota Bonk-Hammermeister (Prawo do Miasta) 2%, Waldemar Witkowski (SLD-UP) 2%. 7% pytanych nie wie jeszcze na kogo zagłosuje. Pozostałe osoby wskazały innego kandydata lub odmówiły udzielenia odpowiedzi.

Co na to politycy widniejący w sondażu? Jacek Jaśkowiak ocenia, że 37% głosów to "dobry fundament". Ryszard Grobelny podkreśla, że wycofał się z lokalnej polityki i mówienie o jego powrocie to plotki. Choć "niczego nie wyklucza". - Trochę zaskakuje mnie słaby wynik obecnego prezydenta, biorąc pod uwagę różne jego działania, w tym medialne. Widocznie nie przekonał jeszcze do siebie poznaniaków - mówi w rozmowie z GW. Tadeusz Zysk, kandydat PiS zaznacza natomiast, że jego 12% to "obiecujący wynik".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
19.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro