Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -1
Reklama

Sondaż Gazety Wyborczej: Jacek Jaśkowiak ponownie prezydentem! Zaskoczenie na drugim miejscu

KaT
piątek, 24.11.2017 r.
godz. 07.34
KaT | piątek, 24.11.2017 r., godz. 07.34
Sondaż Gazety Wyborczej: Jacek Jaśkowiak ponownie prezydentem! Zaskoczenie na drugim miejscu
fot. Maciej Kopiński

Gazeta Wyborcza zapytała 800 poznaniaków o to, na kogo zagłosowaliby w wyborach na prezydenta Poznania.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1029 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

37% uczestników badania wskazuje, że w wyborach zagłosowałoby na Jacka Jaśkowiaka z Platformy Obywatelskiej. Obecny prezydent pozostałby więc na stanowisku na drugą kadencję. Co ciekawe, na drugim miejscu uplasował się… były prezydent naszego miasta, Ryszard Grobelny. Zagłosowałoby na niego 22% pytanych mieszkańców. Ostatnie miejsce na podium zajmuje Tadeusz Zysk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Głos na niego chciałoby oddać 12% poznaniaków.

Pozostałe miejsca zajęli kolejno Tomasz Lewandowski (Inicjatywa Polska) 7% głosów, Katarzyna Kierzek-Koperska (Nowoczesna) 4% głosów, Dorota Bonk-Hammermeister (Prawo do Miasta) 2%, Waldemar Witkowski (SLD-UP) 2%. 7% pytanych nie wie jeszcze na kogo zagłosuje. Pozostałe osoby wskazały innego kandydata lub odmówiły udzielenia odpowiedzi.

Co na to politycy widniejący w sondażu? Jacek Jaśkowiak ocenia, że 37% głosów to „dobry fundament”. Ryszard Grobelny podkreśla, że wycofał się z lokalnej polityki i mówienie o jego powrocie to plotki. Choć „niczego nie wyklucza”. - Trochę zaskakuje mnie słaby wynik obecnego prezydenta, biorąc pod uwagę różne jego działania, w tym medialne. Widocznie nie przekonał jeszcze do siebie poznaniaków - mówi w rozmowie z GW. Tadeusz Zysk, kandydat PiS zaznacza natomiast, że jego 12% to „obiecujący wynik”.

Reklama