Reklama
Reklama

Katarzynki MPK: zwiedzanie zajezdni na Franowie i przy Madalińskiego. Poprowadzisz tramwaj!

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

Z okazji Dnia świętej Katarzyny, który przypada już w sobotę, MPK zaprasza na uroczyste obchody święta patronki motorniczych i kierowców. Odbędą się w niedzielę.

Już tradycyjnie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w okolicy 25 listopada organizuje imprezę dla mieszkańców. Tak będzie i w tym roku. W niedzielę między 12.00 i 16.00 każdy chętny będzie mógł zwiedzić zajezdnię na Franowie. Będą wycieczki po zajezdni - hali postojowej, myjni, czy hali warsztatowej. A dodatkowo będzie tu można zobaczyć tramwaje - te nowsze i starsze, a także historyczne autobusy - Jelcze czy Ikarusy. - Dużym zainteresowaniem będą się zapewne cieszyć nowoczesne pojazdy ratownicze: nowy dźwig Scania i Unimog - mówi Iwona Gajdzińska z MPK. Pod okiem instruktora będzie też można poprowadzić tramwaj.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Atrakcje zaplanowano też na terenie byłej zajezdni przy ulicy Madalińskiego na Wildzie. - Członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych będą proponować zwiedzanie zajezdni z przewodnikiem oraz ekspozycję historycznych pojazdów. Będzie wśród nich tramwaj konny, Carl Weyer, wagon kinowy, 3G, GT8 oraz zabytkowa piaskarka, która w tym wyjątkowym dniu posłuży do akcji zbierania nakrętek do butelek PET. Ta charytatywna akcja pod hasłem "Zapełnimy wagon nakrętkami" przeprowadzana będzie na rzecz 8-letniej córeczki naszego kolegi, która ma dziecięce porażenie mózgowe, nie raczkuje, nie mówi, nie siedzi i nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych, a bardzo potrzebuje rehabilitacji.

Poznaniacy będą mogli korzystać ze specjalnej, bezpłatnej linii tramwajowej, która będzie kursować co 30 minut. Będzie jechać z zajezdni na Franowie przez rondo Rataje, rondo Kaponiera i rondo Śródka, by ponownie dotrzeć na Franowo.

Już w piątek wyróżniający się pracownicy MPK otrzymają natomiast Złote wajchy - pamiątkowe statuetki. Uroczystość odbędzie się w Teatrze Nowym.

Przypominamy też, że w związku z Katarzynkami w Poznaniu i Borówcu w weekend można oglądać makiety kolejowe. Piszemy o tym TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro