Reklama
Reklama

Rzeczpospolita ogłosiła wyniki rankingu na najlepszy samorząd. Wygrał Poznań

fot. UMP

Rzeczpospolita już po raz trzynasty przygotowała ranking polskich samorządów. W ubiegłym roku Poznań zajął drugie miejsce wśród miast na prawach powiatu, a w tym roku był bezkonkurencyjny i zajął miejsce pierwsze.

Według Rzeczpospolitej zwycięzcy rankingu to najlepsze miasta pod względem zrównoważonego rozwoju. Przy ocenie samorządów brane były pod uwagę: dbałość o kondycję finansową, podnoszenie jakości usług publicznych, współpraca z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi oraz wspieranie przedsiębiorczości.

Poznań został zwycięzcą w kategorii miasta na prawie powiatu, a na dalszych miejscach w tej kategorii znalazły się Bielsko-Biała, Nowy Sącz, Opole, Łódź. Zwycięstwo Poznania skomentował Jacek Jaśkowiak - Dziękuję za to wielkie wyróżnienie. To jest dla mnie na pewno motywacja do dodatkowej pracy - mówił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podczas ceremonii wręczenia tego prestiżowego wyróżnienia na Gali Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej w Jarocinie i dodawał - Udało nam się zwiększyć wartość księgową spółek miejskich w ciągu trzech lat o jakieś 700-800 mln zł. Staramy się tak inwestować, żeby były one impulsem dla inwestycji w sektorze prywatnym. Żeby wszystko miało wspólny mianownik i podnosiło komfort życia mieszkańców, ale też żeby w przyszłości generowało nam większe dochody własne, w szczególności dochody z PIT i CIT.

W ubiegłym roku Poznań zajął drugie miejsce w tym rankingu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro