Reklama

Weekend z makietami kolejowymi. W Borówcu i Poznaniu!

fot. Mariusz Potrawiak
fot. Mariusz Potrawiak

Tradycyjnie Zespół Szkół Komunikacji zaprasza z okazji Dnia Kolejarza na oglądanie modeli i makiet kolejowych.

- Działający przy szkole Poznański Klub Modelarzy Kolejowych organizuje wystawę modeli i pokazy makiet. W tym roku poznańscy modelarze, wśród których jest wielu uczniów i absolwentów szkoły, zaprezentują 5 makiet kolejowych, w tym najbardziej znaną makietę stacji Międzychód , która z dużym powodzeniem prezentowana była na międzynarodowych wystawach - zapowiadają organizatorzy. - Prezentowana będzie również makieta samochodowa, a także kolekcje modeli i dioram oraz prezentacje starowania cyfrowego. Na imprezie będzie też można zaopatrzyć się w modele i publikacje o kolei - dodają.

Wystawę będzie można zobaczyć w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00 - 18.00. Za bilety zapłacimy 8 złotych (6 zł ulgowy). Jest też możliwość nabycia biletu rodzinnego za 20 złotych (2 osoby dorosłe i dziecko). Pieniądze z biletów pozwolą na dalszą rozbudowę i modernizację makiet.

Już we wtorek pisaliśmy o możliwości zobaczenia w weekend największej w Polsce makiety w Borówcu. Na sobotę zaplanowano premierę nowego modułu makiety z polskimi krajobrazami. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro