Reklama

Osiedle Łokietka jak w "Dziadach": "ciemno wszędzie, głucho wszędzie"

fot. Krzysztof
fot. Krzysztof

Od co najmniej dwóch tygodni na osiedlu Władysława Łokietka występują problemy z oświetleniem.

- Jak pisał wieszcz w "Dziadach": "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?". Nie widać poprawy od około dwóch tygodni - tłumaczy nasz czytelnik Krzysztof. - Najpierw informowano, że żarówki się przepaliły. Po kilku dniach ponoć faza się przepaliła i do niepalących dołączyły kolejne latarnie. Obecnie około 50% lamp nie pali się i rzekomo przepalone są dwie fazy i kolejne latarnie. Na osiedlu nie widać, aby ktokolwiek cokolwiek robił w sprawie. Czy w XXI wieku tak to powinno wyglądać, że na osiedlu jest ciemno jak na łące - pyta.

Aleksander Meyza, kierownik osiedla Łokietka potwierdza, że problem występuje od dłuższego czasu. - W zasadzie codziennie zgłaszamy to do operatora systemu, którym jest ENEA Oświetlenie - mówi. - Sam pisałem maile, robią to też nasi pracownicy. Ale z tego co wiem, nie jest to prosta sprawa - dodaje.

Elżbieta Darol-Matuszewska z ENEA Oświetlenie zapewnia, że dziś ekipy mają zaplanowane prace na osiedlu. - Wiemy już, że doszło do uszkodzenia kabla. Dziś będziemy lokalizować miejsce awarii. Jeśli uda się je znaleźć w czwartek, przystąpimy do naprawy - zapewnia.

  • Aktualizacja
    czwartek, 23.11.2017 r., godz. 13.26
    Aktualizacja
    czwartek, 23.11.2017 r., godz. 13.26
    Jak poinformowała ENEA Oświetlenie, znaleziono miejsce awarii. W czwartek lampy powinny już działać. Do naprawy zostały dwie oprawy oświetleniowe, które zostaną wymienione w przyszłym tygodniu.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
9.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro