Reklama
Reklama

Śródka: wyremontowany chodnik z ruszającymi się płytami zmorą mieszkańców

Wyremontowana nawierzchnia bulwaru łączącego rondo Śródka i Rynek Śródecki zdaniem mieszkańców wymaga wielu poprawek.

Chodnik przeszedł metamorfozę wiosną, choć roboty zaczęły się już w 2016 roku. Przedłużały się ze względu na konieczność wymiany rury kanalizacyjnej. Dziś chodzenie po nim to ryzyko np. skręcenia nogi. Wiele płyt chodnikowych jest bowiem ruchomych. - Po kilku miesiącach chodnik gra jak fortepian. Moja córka nadepnęła na jedną z płytek. Całe spodnie mokre, w butach woda i tak na 5 godzin poszła do szkoły. Teraz tylko czekać aż zacznie smarkać albo kaszleć... Chodzą tamtędy starsi ludzie, tylko czekać aż dojdzie do tragedii - pisze czytelniczka Marzena.

Takich głosów jest więcej. - Straszna fuszera - mówi Bożena. - Dzisiaj rano zostałem pochlapany, bo pod płytkami była woda. Mam nadzieję, że jest to na gwarancji i zostanie naprawione - dodaje Zbigniew.

Co na to miasto? Bulwar ma zostać naprawiony. - Nie wiemy czy uda nam się to gwarancyjnie naprawić, bo wykonawca może nam udowodnić, że jeździły tam samochody - mówi Lech Podbrez z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta. A samochody jeździć tędy nie powinny (obecnie uniemożliwiają to słupki). Jeszcze przed zimą chodnik ma zostać zabezpieczony.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro