Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Stara Rzeźnia z potencjalnym kupcem. Nowym właścicielem spółka związana z IKEA?

KaT
środa, 22.11.2017 r.
godz. 08.19
KaT | środa, 22.11.2017 r., godz. 08.19
Stara Rzeźnia z potencjalnym kupcem. Nowym właścicielem spółka związana z IKEA?
Koncepcja zagospodarowania, która nie została zaakceptowana przez właściciela - fot. CDF Architekci

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, właściciel Starej Rzeźni wybrał tylko jeden podmiot, z którym będzie prowadzić rozmowy na temat sprzedaży obiektu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak podaje Gazeta Wyborcza, wybrano spółkę Vastint (wcześniej Inter IKEA Property Division) związaną z IKEA. To właśnie ta spółka stoi za budową biurowców Business Garden Poznań w rejonie ulic Marcelińskiej i Bułgarskiej, a także chce wybudować osiedle Portowo na Starołęce.

Właścicielem Starej Rzeźni jest mBank. Obecnie mają się toczyć rozmowy dotyczące konkretów. Chodzi nie tylko o ustalenie ceny, za którą teren zostanie sprzedany, ale też o to, co może zostać wybudowane w tym rejonie.

Mniej więcej miesiąc temu pojawiły się informacje o przygotowaniu koncepcji zagospodarowania dla Starej Rzeźni. Powstała w pracowni CDF Architekci. mBank wyraził jednak niezadowolenie z jej kształtu. Właściciel miał stwierdzić, że koncepcja zakłada zbyt małą przestrzeń biurową i mieszkalną do sprzedania. Zaczęto więc podejrzewać, że właściciel prawdopodobnie oczekuje wysokiej zabudowy w tym miejscu np. z wieloma mieszkaniami albo chce, by budynki zostały wybudowane „gęściej”. Dla użytkowników to mało przestrzeni między obiektami. Tymczasem miasto, w tym Miejska Konserwator Zabytków, chwaliło wizję CDF Architekci zakładającą budynki o maksymalnej wysokości 5 kondygnacji, dwa duże place, zachowanie części historycznych budynków czy odtworzenie pierzei ulicy Grochowe Łąki.

Ostatecznie to nowy właściciel będzie decydować o tym, co powstanie na terenie Starej Rzeźni. Ma jednak konsultować się w tej sprawie z władzami Poznania.

Reklama